שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram


פחד וחשש בקהילה יהודית בגרמניה לאחר שתקרית חמורה תועדה: בעיר אסן שבגרמניה הושלך בערב שבת (שישי, אתמול) בלוק גדול על ידי תושב מקומי לתוך בית הכנסת הגדול בעיר. האירוע תועד במצלמות האבטחה: האיש נראה עוקב  ומפטרל באזור – ומשליך את האבן הגדולה לעבר חלון משרדו של הרב הראשי בעיר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בקהילה סיפרו כי החשוד תועד מסתובב באזור במשך דקות ארוכות ומחפש אחר אנשים בתוך המבנה. המשטרה המקומית פתחה בחקירת נסיבות המקרה. הבלוק נחת במשרדו של הרב שמואל אהרונוב, רבה הראשי של העיר ושליח חב"ד המקומי.

השלכת בלוק לעבר בית כנסת בגרמניה (צילום: מצלמות אבטחה)
האלמוני שתועד עם האבן | צילום:
מצלמות אבטחה

"יום שישי בצוהריים, ישבתי בחדר האחורי של בית הכנסת", שחזר הרב אהרונוב. "לפתע שמעתי פיצוץ גדול. תחילה חשבתי שזה מגיע מהרחוב וכשניגשתי לחלון ראיתי שכל החלון מנופץ. מיד ניגשתי למאבטחים הניצבים במקום דרך קבע, שבדקו מיד במצלמות האבטחה וראו שהיה זה אדם לא מזוהה עוטה מסכה על פניו שהגיע עם בלוק גדול וזרק בחוזקה לעבר בית הכנסת".

עוד הביע הרב דאגה: "לולא החלונות היו ממוגני ירי היה מתרחש אסון גדול. כמובן שכל זה דווח למשטרה המקומית שבאו ובדקו את מצלמות האבטחה. להפתעת המאבטחים, תוך כדי הבדיקה הם גילו שבשבת שעברה בשעת התפילה היה מקרה דומה כשהגיע אדם בלתי מזוהה והטיח בלוק גדול לעבר חלון בית הכנסת מהצד השני. במקרה הראשון החלון לא התנפץ ולכן לא גילו את זה עד אתמול".

עוד הוסיף הרב והשליח באזור: "כמובן שכל חברי הקהילה, השקטה בדרך כלל, מזועזעים כולם לנוכח גילויי האנטישמיות שהתגלו ומצפים שהרשויות יחקרו וימצאו את מי שעומד מאחורי המקרה ולהשיב את השקט והביטחון לחברי הקהילה". הרב ציין: "הידיעה שמבצעי המקרה מסתובבים חופשי מטרידה מאוד".

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר

תגובות

שיתוף הפוסט עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest