שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram


החוקרים האפידמיולוגים במדינת דרום אוסטרליה נבהלו כשזיהו 36 הדבקות בעיר אדלייד • לאחר שנכשלו לזהות את הגורם המדביק, הודיעו על סגר כולל של שישה ימים • זמן קצר לאחר מכן נחשף השקר: חולה קורונה שטען כי רק "הגיע לקנות פיצה" למעשה עבד בפצירייה מקומית📌פיצרייה (צילום:  Syda Productions, shutterstock)

סגר באדלייד, דרום אוסטרליה | צילום: Syda Productions, shutterstock

השקר שגרם למיליוני אזרחים להיכנס לסגר: הרשויות במדינת דרום אוסטרליה נאלצו להכריז על סגר בן שישה ימים לאחר שזיהו 36 הדבקות במחוז – המספר הגדול ביותר מאז חודש אפריל. אתמול, שלושה ימים אחרי, נחשף כי עובד בפיצרייה מקומית בעיר אדלייד שיקר בחקירה אפידמיולוגית שעבר – ופגע בהערכות של משרד הבריאות במדינה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר שנדבק, שיקר עובד הפיצרייה על היותו מועסק במסעדה – וטען כי "רק הגיע לקנות פיצה". בעקבת זאת, הניחו הגורמים הרפואיים כי מדובר בזן מדבק של הנגיף, כי נדבק לאחר חשיפה קצרה. זמן קצר לאחר מכן נאלצו הרשויות להודיע על שורת הגבלות שכללו גם את הכנסת 1.7 מיליון תושבי המחוז לסגר.

סגר באדלייד, דרום אוסטרליה (צילום: Reuters)
סגר בעיר אדלייד, דרום אוסטרליה | צילום:
Reuters

"להגיד שאני זועם זו רק לשון המעטה", אמר ראש מדינת דרום אוסטרליה סטיבן מרשל לאחר שנחפשה השערורייה. "אנו זועמים לחלוטין מפעולותיו של אדם זה – ונבדוק היטב היטב אילו השלכות יהיו", הוסיף מרשל. מפכ"ל המשטרה אמר בתחילה כי האיש לא צפוי להתמודד עם אישומים, מכיוון שאין "שום עונש הקשור באמירת שקרים".

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר

תגובות

שיתוף הפוסט עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest