שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram


עתירת קמפיין טראמפ לפסילת הקולות שנשלחו בדואר נפסלה • במטה הנשיא טענו לזיופים בהיקף רחב ודרשו לדחות את פרסום התוצאות הרשמיות, המתוכנן ליום שני • השופט דחה את העתירה ופסק: "במקום להציג טיעונים חוקיים מוצקים – הקמפיין סיפק האשמות ספקולטיביות שלא נתמכו בראיות"📌נאום השקרים של טראמפ (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

בית המשפט במדינת פנסילבניה דחה הלילה (בין שבת לראשון) את עתירת קמפיין טראמפ לפסילת קולות הבוחרים שנשלחו באמצעות הדואר. במטה טראמפ ביקשו לפסול 7 מיליון קולות בטענה לזיופים בהיקף רחב, אך בית המשפט דחה את העתירה וקבע כי הטיעונים לא גובו בראיות.

במטה טראמפ מבקשים גם ספירה חוזרת במדינת ג'ורג'יה – ומנסים לעכב את פרסום התוצאות הרשמיות, המתוכנן לתחילת השבוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שופט בית המשפט כתב כי מצופה היה ממטה טראמפ להגיע עם "טיעונים מבוססים וראיות עובדתיות", אלא שאנשי הנשיא הגיעו עם "האשמות ספקולטיביות חסרות ערך שלא גובו בראיות". עורך דינו של הנשיא, רודי ג'וליאני, אמר כי הוא מאוכזב מההחלטה – אבל ציין שהיא תורמת לאסטרטגיה שלהם: להגיע לבית המשפט העליון כמה שיותר מהר.

פנסילבניה נחשבת למדינת מפתח במירוץ לנשיאות בארה"ב, והמנצח בה זוכה ב-20 אלקטורים. מדינת מפתח נוספת היא ג'ורג'יה, שם הגיש הנשיא טראמפ בקשה לספירה חוזרת. ביום שישי פורסמו התוצאות הרשמיות, לאחר שבוצעה הספירה הנוספת, ובמדינה הכריזו כי ג'ו ביידן ניצח וזכה ב-16 האלקטורים שהיו על הכף.

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר

תגובות

שיתוף הפוסט עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest