שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram


הנשיא הרוסי הודיע לסגנית ראש הממשלה להיערך למבצע החיסון ההמוני נגד קורונה: "בואי נתחיל כבר לעבוד" • נכון לעכשיו, לא תוגדר חובת התחסנות לאזרחים והמבצע ייערך על בסיס התנדבותי • בחודש שעבר הרוסים דיווחו על 92% יעילות של החיסון "ספוטניק" • מוקדם יותר היום שר הבריאות אמר לאו"ם: מאה אלף כבר חוסנו📌פוטין (צילום: shutterstock_ Frederic Legrand - COMEO)
צילום: shutterstock_ Frederic Legrand – COMEO

"ספוטניק" יוצא לדרך: נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הורה היום (רביעי) לרשויות המדינה להתחיל במבצע חיסון המוני נגד קורונה החל משבוע הבא. זאת על רקע התחלואה הגבוהה ברוסיה כש-589 בני אדם מתו מהנגיף ביממה האחרונה. על פי שר הבריאות, מאה אלף כבר חוסנו.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בואי נסכים על זה – במקום שתדווחי לי בשבוע הבא – תתחילי בחיסון המוני. בואי נתחיל כבר לעבוד", כך אמר הנשיא הרוסי לסגנית ראש הממשלה טטיאנה גוליקובה. האחרונה מצידה אישרה כי ניתן להתחיל בחיסון ההמוני כבר החודש, על בסיס התנדבותי.

בחודש שעבר דיווחו הרוסים כי יעילות החיסון "ספוטניק" מפני הידבקות בקורונה עומדת על 92%. היום, כשהציג את החיסון הרוסי לאו"ם, אמר שר הבריאות הרוסי מיכאיל מורשקו כי מאה אלף בני אדם כבר חוסנו בו. לדברי פוטין, רוסיה תייצר 2 מיליון מנות חיסון בימים הקרובים אשר ישמשו למבצע ההמוני בשבוע הבא.

סימני השאלה סביב החיסון הרוסי לקורונה
החיסון הרוסי

מוקדם יותר היום, הקרמלין הבטיח שהרוסיים נמצאים בעדיפות ראשונה להתחסן ורק לאחר מכן יתפנו לספק מנות חיסון למדינות אחרות. זאת על רקע ההתעניינות ברחבי העולם ובפרט בישראל.

כשמספר הנדבקים במדינה עומד על 2,347,401 מאז פרוץ המגפה, רוסיה ממוקמת במקום הרביעי ברשימת המדינות מוכות הקורונה. לפניה נמצאות ארצות הברית, הודו וברזיל, בהתאמה. מניין המתים מהנגיף שדווח ברוסיה הגיע ל-41,053.

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר

תגובות

שיתוף הפוסט עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest