שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram


עובד יהודי כתב באחד מערוצי הסלאק של החברה כי ”הנאצים מסתובבים” ברחובות וושינגטון והוביל לסערה. מנכ”ל גיטהאב הבטיח כי המקרה ייבחן שוב


מקור: Unsplash

ההפגנה הסוערת של תומכי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על גבעת הקפיטול בשבוע שעבר הוציאה המון רגשות מאנשים, לצד כזה או אחר. על פי דיווח חדש, אחד מהאנשים הללו הוא עובד גיטהאב – שלא חסך במילים כלפי הפורעים, איבד את עבודתו בעקבות כך ועורר סערה בחברה.

ההודעה, הפיטורים והסערה שאחריהם

עובד יהודי בפלטפורמת איחסון הקוד של מיקרוסופט התייחס בשבוע שעבר למפגינים, שהסתערו על בניין הקפיטול, וכתב באחד מערוצי הסלאק של החברה: “שימרו על עצמכם חברים, הנאצים מסתובבים”.  מה שהוא לא ידע הוא שההודעה הזו תעלה לו במשרה.

העובד, שבחר להישאר בעילום שם מחשש להטרדה ברשת, סיפר ל”ביזנס אינסיידר” כי ההודעה ששלח בערוץ הסלאק גרמה למחלוקת בחברה, כשאחד מהקולגות שלו ביקר אותו על השימוש ב”שפה מפלגת”. הוא מספר כי יומיים לאחר ההודעה ששלח הוא התבשר כי לא ימשיך לעבוד בחברה עקב “דפוסי ההתנהגות” שלו. העובד סיפר כי כתב את ההודעה בערוץ הפומבי כי היה מודאג מהימצאותם של קרובי משפחתו וחבריו לעבודה בוושינגטון בזמן המהומות. עוד סיפר העובד כי הוא בעצמו מגיע ממשפחה של ניצולי שואה וראה כי חלק מהפורעים קשורים לארגונים ניאו-נאצים.


שוקלים מעבר מוואטסאפ או דווקא רוצים לדבר על קוד פתוח? הצטרפו עכשיו לקבוצת “גיקטיים דיבורים” בטלגרםחשבון הסלאק של העובד נוטרל כחלק מפיטוריו, אך לפני שזה קרה הוא הביע בפלטפורמה תמיהה מגל ההדף שהגיע בעקבות ההודעה שכתב. בערוץ הסלאק של העובדים היהודים של החברה כתב: “לא ידעתי שכיהודי זה יהיה כל כך מקטב לומר את המילה הזו. השתמשנו במילה הזו כשגדלנו, כי זה היה סיפור שהיינו חייבים לספר – על השמדתם של דורות שלמים בידי האנשים שהשתמשו בתואר הזה”.

אחרי שהסיפור הגיע לעיתונות, זכתה גיטהאב למטר של ביקורות ברשתות החברתיות על כך שהיא מנסה “לרצות את שני הצדדים” סביב הסוגייה הזו. הסערה סביב הפיטורים לא עצרה ברשת. כ-200 מתוך 1,700 עובדי גיטהאב חתמו על מכתב המיועד להנהלת החברה ובו הם מבקשים להבין מדוע העובד פוטר, ובמקביל קוראים לקברניטיה להציג עמדה נוקשה יותר נגד אנטישמיות ועליונות הגזע הלבן.

מנכ”ל החברה נאט פרידמן התייחס למקרה ושלח הודעה לעובדים ובה כתב כי “החברה בוחנת את הנסיבות סביב הפיטורים של העובד בשבוע שעבר, ותבצע כל פעולה שתידרש לאחר חקירה מקיפה של המקרה”.

 


אושרי אלקסלסי

Your Friendly Neighborhood Geek. יש לכם סיפור טכנולוגי? דברו איתי: [email protected]


מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר

תגובות

שיתוף הפוסט עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest