שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram


פחות מחצי שנה אחרי שהשחקן והקולנוען יהודה בארקן זכרונו לברכה הלך לעולמו עקב סיבוכים שנבעו מנגיף הקורונה, והותיר אחריו משפחה שבורה – תביעה דיבה בשמו הוגשה על ידי משפחתו לבית המשפט לשלום בתל אביב.


שבועיים לפני שנפטר גולשת מירושלים החלה לפרסם בקדחתנות "פרטים" על מצבו של בארקן, שבאותה העת הדרדר בקצב מסחרר. אותה אחת טענה כי השחקן עלה לכותרות בשל התחזותו ל"חולה קורונה" וכי מדובר "בשקר מוחלט" – בפרסום נוסף לעגה לו תוך העווית פרצופים.

"השחקן היום נמצא בחובות מאוד גדולים", כתבה אותה גולשת אז, "אני בכוונה אומרת שהוא מתחזה לחולה כי אין מחלה כזאת שנקראת 'קורונה'. כל סלב כזה או אחר מקבל כסף בשביל להגיד שהוא חולה בקורונה וזה כבר ברור וידוע… אז בשביל לקבל קצת כסף שיכול לכסות קצת את חובותיו מה הבעיה לקחת שפעת רגילה ולהפוך אותה למחלה רצחנית? ברקן, באמת שאני מאחלת לך בריאות איתנה".

לדברי עו"ד רון לוינטל, יו"ר ועדת לשון הרע בלשכת עורכי הדין ומי שהגיש את התביעה לבקשת רועי ברקן, בנו של בארקן ז"ל: "אכן נדיר כי אדם שנפטר, תובע לשון הרע, או משפחתו תובעת אחריו – אך החוק מתיר זאת ודומה כי זהו המקרה המצדיק הגשת תביעה כזו".

הלוויתו של יהודה בארקן  (צילום: החדשות 12)
בנו של יהודה בארקן והמשפחה תובעים בשמו | צילום:
החדשות 12

לדברי עו"ד לוינטל, ישנו הסדר מיוחד וחריג בחוק איסור לשון הרע המאפשר לבני משפחה של נפגע דיבה לתבוע לאחר מותו, בגין פרסומים שהופצו בטרם מותו. עו"ד לוינטל הסביר: "התובעת, העוסקת בקונספירציות קורונה, פרסמה זמן קצר לפני מותו של המנוח, כי הוא התחזה לחולה בקורונה בגלל קשיים כלכליים שלו, בעבור בצע כסף, וכי אין כלל מחלת קורונה. מדובר בהבל הבלים, ופגיעה מיותרת בשמו של בארקן ז"ל, אותו הכרתי אישית ואהבתי מאוד. באופן טבעי חברתי לרועי, בנו, שביקש לתבוע את הפגיעה בשמו, כשחלק מהסכום שייפסק, יופנה כמובן לתרומה".

כאמור בתביעה, הנתבעת לא קשורה אל התובע ז"ל, לא הכירה אותו אישית, לא שוחחה איתו מעולם, וגם אינה קשורה לעולם הרפואה – לא בדקה את התובע ז"ל או את תיקו הרפואי, לא טיפלה בו ולא שוחחה עם רופאיו. לדברי עו"ד לוינטל, משמע הדבר כי אין לה כל הגנה המופיעה בחוק, משלא ערכה ולו בירור מינימלי כלשהו לפני הפרסום.

יהודה בארקן ובנו רועי (צילום: facebook)
יהודה בארקן ובנו רועי | צילום:
facebook

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר

תגובות

שיתוף הפוסט עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest